24 International Meeting 1 May 2018 Bar – Montenegro

Me daten 1 Maj ne Bar te Malit te Zi u zhvillua aktiviteti internacional “24th International Meeting” ku moren pjese dhe atletet shqiptare.
Federata Shqiptare perfaqesohej nga shume atlete te cilet garuan ne disiplina te ndryshme.
Atletet tane ishin :
Florian Lata,Elmendina Uruçi,Franko Burraj,Ledio Qahi,Ejona Cufe,Marko Makaj,Ana Perduka,Edmond Murataj,Bleona Koka.

Rezultate shume te mira paten Franko Burraj dhe Edmond Murati te cilet moren medaljen e arit ne disiplinen e tyre 200m dhe 400m.
Gjithashtu paraqitje shume te mire pati dhe atleti Ledio Qahi i cili u rendit ne vendin e dyte ne garen 100m dhe i treti ne garen 200m.
Marko Makaj nderkohe doli i pari ne baterine e tij,ndersa i katerti ne renditjen finale.

Per me shume mund te shikoni rezultatet duke klikuar KETU

Disa foto nga aktiviteti mund ti shikoni duke klikuar KETU