Balkan Athletics Masters Championship 2018 Celje – Slovenia

Kampionati i Veteraneve Ballkanik në vitin 2018 organizohet nga Shoqata e Veteranëve të Sllovenisë dhe Klubi i Atletikës AD Kladivar Celje. Kampionati do të mbahet në qytetin e tretë më të madh në Slloveni – Celje nga 21-23 shtator, në stadiumin “Kladivar”.

Ne kete aktivitet Shqiperia me ane te Shoqates Atletet Veteran te Atletikes do te perfaqesohet nga 5 atlete veterane :
1. Rudin Bektashi – Kercim se Gjati,100m
2. Ilir Karanxha – 5000m
3. Vashi Faniko – Gjysem Maraton
4. Gilman Drishti – Gjysem Maraton
5. Naxhat Xhemalce – Gjysem Maraton

Ekipi veteran i jone arriti te merrte 3 medalje.

Naxhat Xhemalce fitoi medaljen e arit ne Gjysem Maratone si dhe medalje argjendi ne 5000m.
Rudin Bektashi fitoi medalje bronzi duke u renditur ne vendin e 3-te ne kercim se gjati.

Rezultatet e ekipit te veteraneve shqiptare mund ti gjeni duke klikuar KETU

Foto nga aktiviteti mund ti shikoni duke klikuar KETU