Balkan Championships 20-21 Korrik 2018 STARA ZAGORA – Bullgari

 

Ne datat 20-21 Korrik 2018 u zhvillua kampionati ballkanik per te rritur  “Balkan Senior Championships 2018” ne Stara Zagora te Bullgarise.
Ne kete aktivitet merrnin pjese atlete nga shtetet si Bullgari,Kroaci,Serbi,Turqi,Mal i Zi,Maqedoni,Rumani,Moldovia,Kosove,Greqi,Slloveni,Qipro,Bosnje & Herzegovine,Armeni,Izrael.
Ne baze te vendimit te Keshillit Drejtues dhe sipas kalendarit te vitit 2018 Federata Shqiptare dergoi ne kete aktivitet 30 atlete dhe 8 trajner.
Vlen per tu permendur motivimi i drejtuesit te ekipit z. Juxhin Cili.
Ne kete aktivitet medalje argjendi fitoi atleti David Nikolli i cili kishte shfaqur deshiren per te marre pjese ne kete aktivitet.
Ai doli ne vendin e dyte ne garen 5000m per meshkuj me kohen 14:32.22.
Performance te mire pati dhe atleti shkodran Franko Burraj i cili doli ne vendin e 4-t ne disiplinen 400m por me nje diference te vogel me vendet e para.

Rezultatet e ekipit te meshkujve mund ti gjeni duke klikuar KETU

Rezultatet e ekipit te femrave mund ti gjeni duke klikuar KETU