Balkan Half Marathon Championships Podgorica,30 Tetor 2016

maraton2016

Me date 30 Tetor 2016 u zhvillua Gjysem-Maratona e Ballkanit ne Podgorice te Malit te Zi. Ne kete aktivitet mori pjese dhe Shqiperia e cila u perfaqesua me dy atletet Enea Gjini dhe Kledis Malo me trajner Juxhin Cili. Enea Gjini arriti vendin e 11 me kohen 1:16:27 ndersa fituesi i kesaj gare ishte atleti nga Turqia , Bekir Karayel me kohen 1:07:46

Per te pare rezultatet klikoni ketu.