Balkan Indoor U20 Championships 2018 Sofia Bullgari

 

 

 

 

 

 

 

 

Me daten 10 Shkurt 2018 ne Sofie te Bullgarise u zhvillua aktiviteti “Balkan Indoor Championships U20”
Federata Shqiptare e Atletikes u perfaqesua nga ty atlete femra,perkatesisht Relaksa Dauti dhe Iljana Beqiri bashke me trajnerin e tyre Taulant Stermasi.

Atletet tona paten nje perfaqesim goxha dinjitoz ne gare,duke perfunduar garat e tyre respektive me rezultate kohore pozitive.
Iljana Beqiri doli e para ne baterine e saj,por ne vend te 11 ne rezultatin final.
Relaksa Dauti perfundoi garen ne vendin e 8-te.

 

Per Rezultatet e aktivitetit klikoni Ketu

Disa foto te aktivitetit mund ti gjeni duke klikuar  Ketu

 

Me poshte keni garen e zhvilluar per 800m Femra ku Federata Shqiptare perfaqesohej nga Relaksa Dauti.

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=MyTDZbVZ8us[/youtube]