Balkan Youth Championships, 3 Qershor 2017 Stamboll Turqi

Me date 03 Qershor 2017, ne Stamboll te Turqise u organizua aktiviteti “Balkan Youth Championships”. Ne kete aktivitet ekipi kombetar i Federates Shqiptare te Atletikes perbehej nga atletja Relaksa Dauti dhe trajneri Taulant Stermasi.
Relaksa Dauti mori pjese ne garen e 800m per femra duke u renditur e dyta me kohen 2’13″19, shume prane vendit te pare te cilen e fitoi atletja rumune Andreea Hojda.
Padyshim ky eshte nje sukses i madh per atleten po edhe per Federaten Shqiptare te Atletikes duke marre parasysh moshen e re te saj por edhe paraqitjeve shume te mira qe Relaksa Dauti po shfaq.

Per te pare rezultatet klikoni ketu.