European Athletics Championships U18 5-8 Korrik 2018 Gyor – Hungari

 

Me date 5-8 Korrik u zhvillua Kampionati Europian Atletik per moshat e reja U18 ne Gyor te Hungarise.
Ne kete aktivitet Federata Shqiptare e Atletikes dergoi atleten Relaksa Dauti te ekipit te Tiranes e cila kishte kapur normen e kualifikimit per te marre pjese ne disiplinen e saj 800m.
FSHA dergoi ne kete aktivitet Relaksa Dautin bashke me trajnerin e saj Taulant Stermasi.
Ky kampionat pati shume konkurrente dhe ne disiplinen e saj pati 6 bateri.
Ne baterine e saj qe ishte bateria e 3-te ajo doli ne vendin e 8-te.

Garen e saj mund ta shikoni ne videon me poshte ne min 45:31

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=_t2g1HPieXU&start=2731&end=3024[/youtube]

 

Rezultatet e plota te gares 800m per femra mund ti gjeni duke klikuar KETU