IAAF U18 World Athletics Championships, Kenya

Federata Shqiptare e Atletikes mori pjese ne Kampionatin Boteror per te Rinj me atleten Relaksa Dauti i cili u zhvillua ne Nairobi Kenya. Relaksa Dauti beri nje paraqitje te shkelqyer duke arritur gjysfinalet e boterorit te gares 800m per femra, e cila u rendit e 7 nga 16 atlete si dhe  vendos rekord te ri kombetar me rezultatin 2:12.41, duke thyer keshtu rekordin qe mbahej po vete nga ajo.

Per te pare rezultatet e gares se 800m per femra klikoni ketu.