IAAF World Indoor Championships 01-04 Mars Birmingham, Angli

 

IAAF organizoi per vitin 2018 Kampionatin Boteror te sallave te mbyllura ne Birmingham, Angli nga data 01-04 Mars.

Ne kete aktivitet Federata Shqiptare e Atletikes u perfaqesua vetem nga atletja Luiza Gega e cila garoi ne garen 1500m per femra.

Atletja jone Luiza Gega pati nje performance te mire ku garoi ne baterine e pare ku ishte dhe rekordmenia boterore dhe fituesja e kesaj gare atletja nga Etiopia Genzebe Dibaba.
Vlen per tu permendur fakti qe atletja jone ishte ne krye te gares deri ne lapin e dyte por me pas u kalua nga garueset e tjera duke perfunduar garen ne vendin e 7 me rezultatin 4:10.65

Rezultatet e gares mund ti gjeni duke klikuar Ketu

Me poshte keni videon e Luiza Geges per garen ne 1500m

[youtube height=”HEIGHT” width=”WIDTH”]https://www.youtube.com/watch?v=8uWV6mj9JzE[/youtube]