International Meeting “Honorary Cup Mario Pescante”, Tirana – 25.05.2015

Ne mbasditen e 25 Majit ne Stadiumin “Qemal Stafa”, u zhvillua takimi nderkombetar “Nderi i Figurave Mario Pescante”, me te ftuar nderi
Mario Pescante. Ne kete aktivitet moren pjese atlete nga Kosova, Rumania, Italia dhe Maqedonia. Ne kete aktivitet mori pjese edhe atletja jone Luiza Gega, e cila pak dite me pare ka arritur nje rekord te ri kombetar per garen 1500 m ne kompeticionin Doha Diamond League, ku arriti kohen 4:02.63, duke thyer keshtu rekordin e meparshem te mbajtur nga vete ajo prej 4:03.12. Me poshte mund te shihni edhe disa foto.

 

Per me shume foto, kliko ketu.

Per te pare rezultatet, kliko ketu.