International Meeting Vlatko Dimitrov 28.04.2018 Ohrid – Macedonia

 

Me date 28 Prill 2018 ne Oher te Maqedonise u mbajt aktiviteti i pervitshem per Federaten Maqedonase te Atletikes “International Meeting Vlatko Dimitrov” ku moren pjese atlete nga shume shtete te ndryshme.
Federata jone perfaqesohej nga atlete te disiplinave te ndryshme.
Atletet tane ishin :

100m Meshkuj
Saimir Shkembi
Kristo  Tona

100m Femra
Iveta Urshini

400m Meshkuj
Petro Tona

3000m/p
Ilir Kellezi

Kercim se Larti
Milen Caco
Andeson  Ceci

Kercim se Gjati
Elena Buba

Atletet me paraqitje me te mire ishin Ilir Kellezi i cili fitoj medaljen e arte duke u renditur i pari ne garen e tij.
Kampioni jone per garat e gjata la mbrapa vendin e dyte me me shume se 1 minute kohe duke treguar nje forme te shkelqyer.
Atlete te tjere qe paten rezultate te mira ishin Petro Tona i cili u rendit ne vend te dyte ne garen 400m per meshkuj si dhe Iveta Urshini e cila u rendit ne vendin e trete ne garen 100m per femra.

Rezultatet e plota te aktivitetit mund ti kontrolloni duke klikuar KETU

Foto nga aktiviteti mund ti shikoni duke klikuar KETU