Kampionati i 79 Per te Rinj, 17 Maj 2017 Elbasan

Me date 17 Maj 2017 ,  ne stadiumin “Elbasan Arena” te qytetit te Elbasanit u zhvillua  “Kampionati i 79 Kombetar Per te rinj” i Federates Shqiptare te Atletikes. Ne kete aktivitet pervec ekipeve shqiptare moren pjese dhe atlete te ndryshem nga Kosova. Atleti me i mire per te rinj u shpall Ergys Gjecaj i ekipit te Vllaznise ndersa atletja me e mire u shpall Iveta Urshini e ekipit te Skenderbeut. Klubi fitues per meshkuj doli Klubi i Vllaznise, ndersa klubi fitues per femra ekipi i Skenderbeut te Korces.

 

Per te pare rezultatet e ketij aktiviteti klikoni ketu.