Kampionati Individual Dimeror 08/02/2017 Elbasan

Me date 08  Shkurt 2017 u zhvillua “Kampionati Individual Dimeror” ne stadiumin “Elbasan Arena” te qytetit te Elbasanit. Ishte e pranishme edhe media e cila e ka pasqyruar aktivitetin ne media te shkruar dhe vizive. Izmir Smajlaj i Vllaznise u shpall “Sportisti me i mire” i ketij aktiviteti pasi grumbulloi 1001 pike. “Sportistja me e mire” u shpall atletja e Tiranes , Relaksa Dauti me 936 pike.Ne kete aktivitet moren pjese 12 ekipe se bashku me ato nga Maqedonia dhe Kosova, por rezultatet e tyre ishin jashte gare. Presidenti i Federates Shqiptare te Atletikes e analizoi ne kete menyre aktivitetin: “Zhvilluam garat e para dimerore dhe kualifikueset per lojrat ballkanike qe do te mbahen ne Beograd. Ne kete aktivitet ne kemi qene lidere dhe medaliere, ku pretendojme per te marre medalje, duke komentuar Luiza Gegan si udheheqesen kryesore , nenkampione e europes, si dhe Izmir Smajlaj, per te evidentuar formen e tyre sportive me te mire. Kemi nje pjesemarrje te konsiderueshme, me atlete nga Kosova dhe Maqedonia”.

Per te pare rezultatet e ketij aktiviteti klikoni ketu

Piket Olimpike

Disa nga foto te aktivitetit do ti gjeni ketu.