Kampionati Individual Dimeror, 30.01.2019 Elbasan.

Diten e merkure te dates 30.01.2019, ne stadiumin “Elbasan Arena” te qytetit te Elbasanit, Federata Shqiptare e Atletikes organizoi aktivitetin e pare kombetar, “Kampionati Individual Dimeror”.
Ne kete aktivitet moren pjese 175 atlet, me 105 meshkuj dhe 70 femra, me 10 ekipe nga Shqiperia dhe nga Kosova.
“Sportisti me i mire mashkull” u shpall sportisti Franko Burraj i cili garoi ne eventin e 400m ndersa “Sportistja me e mire femer” u shpall atletja e ekipit te Skenderbeut, Elisa Myrtollari e cila garoi ne eventin e 60m.
Ky aktivitet ishte i rendesishem per percaktimin e ekipit kombetar te atletikes per te marre pjese ne Kampionatin Ballkanik te Sallave te Mbyllura per te rritur dhe atij te te rinjve.
Gjithashtu ne kete aktivitet moren pjese dhe veteranet e atletikes te cilet perfunduan me sukses garen e tyre.

Per te pare rezultatet e ketij aktiviteti klikoni ketu.
Per te pare foto nga ky aktivitet klikoni ketu.