Kampionati Kombetar i 79-te per te Rritur.

Me datat 08-09 Qershor 2017 ne stadiumin “Elbasan Arena” te qytetit te Elbasanit, Federata Shqiptare e Atletikes zhvilloi Kampionatin e 79-te Kombetar per te Rinj.
Nje veprimtari ne te cilen pervec ekipeve shqiptare mori pjese dhe ekipi i Kosoves.
Ne perfundim te aktivitetit atletet me te mire u shpallen Izmir Smajlaj si “Sportisti me i mire” dhe atletja Luiza Gega si “Sportistja me e mire”.
Ekipet fituese te ketij aktiviteti ishin ekipi i Vllaznise se Shkodres per garat e meshkujve ndersa ekipi i Tiranes per femra.

Per te pare rezultatet e ketij aktiviteti klikoni ketu.