Kampionati Kombetar i 85-te per te Rritur

Në ‘Elbasan Arena’ u zhvillua për dy ditë kampionati kombëtar i atletikës, ku dolën fitues Tirana për femra dhe Vllaznia për meshkuj ku garat u ndikuan disi nga moti i keq, me reshje shiu të dendura në ditën e parë.
Për atletët më të mirë të aktivitetit vendin e parë e zuri Luiza Gega, e cila grumbulloi 1031 pikë, kurse te meshkujt vendi i parë i takoi Franko Burraj, fitues i garës së 200 metrave.

Ketu do te gjeni rezultatet e aktivitetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *