Kampionati Kombëtar i Moshave U-13 11 Prill 2018 Elbasan

Me date 11 Prill 2018 ne stadiumin kombetar “Elbasan Arena” ne qytetin e Elbasanit u zhvillua aktiviteti “Kampionati Kombetar i Moshave U13” ku moren pjese ekipe si Elbasani, Laci, Vllaznia, Tirana , Fortius Club, Dinamo, Partizani , Flamurtari, Skenderbeu.
Pjesemarrja e femijeve sportiste ishte shume e kenaqshme dhe pati nje audience goxha te madhe.

Ekipi fitues per femije u shpall Ekipi i Laçit me 140 pike,me nje diference goxha te madhe nga vendi i dyte Skenderbeu i cili grumbulloi 48 pike.

Gjithashtu ne aktivitet moren pjese dhe atlet te moshave te reja nga Kosova.

Per te pare rezultatet e garave klikoni Ketu

Per te pare disa foto nga aktiviteti klikoni Ketu