Kampionati Kombetar i Moshave U-13 ,4 Prill 2017 Elbasan

Me date 4 Prill 2017, ne stadiumin “Elbasan Arena” te qytetit te Elbasanit, Federata Shqiptare e Atletikes organizoi “Kampionatin Kombetar te Moshave U-13 dhe U-16”. Klube te ndryshme si Elbasani, Laci, Vllaznia, Tirana , Fortius Club, Dinamo, Partizani , Flamurtari, Skenderbeu garuan ne kete aktivitet me nje numer te madh sportistesh te rinj. Gjithashtu moren pjese dhe ekipe nga dy vendet fqinje te Maqedonise dhe Kosoves te cilet garuan ne te dy aktivitetet U-13 dhe U-16.  Krahas femijeve te cilet garonin, stadiumi u mbush me prinder dhe familjare te cilet shikonin nga afer kampionet e rinj te atletikes shqiptare.

 

Per te pare rezultatet  e Kampionatit Kombetar U-13 klikoni ketu.

Per te pare disa foto nga aktiviteti klikoni ketu.