Kampionati Kombëtar i Moshave U-16 11 Prill 2018 Elbasan

 

Me date 11 Prill 2018 ne stadiumin kombetar “Elbasan Arena” ne qytetin e Elbasanit u zhvillua aktiviteti “Kampionati Kombetar i Moshave U16”,po ne te njejten dite qe u zhvillua edhe Kampionati i Moshave per U13.

Pjesemarrja ishte gjithashtu shume e larte dhe pati nje atmosfere sportive dhe konkurruese.
Gjithashtu nuk munguan atletet nga Kosova ku moren pjese ne gara te ndryshme.

Per te pare rezultatet e garave klikoni KETU

Disa foto te aktivitetit mund ti shikoni duke klikuar KETU