Kampionati Kombëtar i Moshave U18 18 Prill 2018 Elbasan – Shqiperi

 

Me date 18 Prill 2018 u zhvillua ne Stadiumin Kombetar  “Elbasan Arena” Kampionati Kombëtar i Moshave U18.

Ky ishte kampionati i fundit per moshat e reja,pasi 1 jave me perpara ishin zhvilluar kampionati i moshave U13 dhe U16.
Pjesemarrja e atleteve ishte goxha e larte dhe pati nje atmosfere goxha sportive fale edhe kohes shume te pershtatshme.
Per meshkuj u shpall fitues ekipi i Vllaznise me 133 pike ndersa per femra u shpallen kampion ekipi i Skenderbeut me 178 pike qe ishte nje diference goxha e larte ne krahasim me klubet e tjera.

Per te pare rezultatet e garave te zhvilluara klikoni Ketu

Foto te aktivitetit mund ti shikoni duke klikuar Ketu