Kampionati Kombetar te Moshave U16

IMG_0836

Me date 13.04.2016 ne Stadiumin e qytetit te Tiranes “Qemal Stafa” u zhvillua “Kampionati U13 dhe U16” per sportin e atletikes. Pjesemarrja e sportisteve ishte e gjere me rreth 200 atlet nga qytete te ndryshme si Shkodra,Elbasani,Laci,Elbasani ,Tropoja edhe Tirana. Edhe kete here moren pjese edhe atlete kosovare nga Federata Shqiptare e Kosoves. Per tu permendur eshte dhe fakti qe pjesemarrja  e shikuesve ishte e gjere.

Per te pare rezultatet kliko ketu.

Per te pare me shume foto kliko ketu.