Kampionatin Kombetar te Moshave U13

Paraditja e se enjtes se dates 2 prill 2015 u prit me entuziazem nga femijet e moshave nen 13 vjec pjesemarres ne Kampionatin Kombetar te Moshave U13. Pas nje pergatitjeje te gjate nga te gjithe pjesemarresit, dita e shumepritur erdhi dhe ne ora 10:30 filluan garat. Klubet pjesemarrese ishin nga e gjithe Shqiperia: Tirana, Dinamo, Partizani, Vllaznia, Skënderbeu, Ebasani, Laçi, Teuta, Gjirokastra, Tropoja, Lezha, e si shpesh here edhe kete here moren pjese edhe atlete kosovare nga Federata Shqiptare e Kosoves. I pranishem ishte gjithashtu edhe President i KOKSh (Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar), zoti Viron Bezhani. Te gjithe femijet ishin shume te emocionuar per kete dite dhe mezi i pritnin garat. Krahas femijeve te pozicionuar ne piste, prinderit i ndiqnin me gezim nga shkallet e stadiumit “Qemal Stafa”. Me poshte mund te shihni disa nga fotot e aktivitetit.

Per me shume foto, kliko ketu.

Per te pare rezultatet, kliko ketu.