Kupa e Shqipërisë 25 Prill 2018 Elbasan

 

Ne daten 25 Prill 2018 ne stadiumin “Elbasan Arena”  u zhvillua aktiviteti “Kupa e Shqiperise”  ku moren pjese shume atlete nga ekipe si Vllaznia,Skenderbeu,Tirana,Dinamo,Partizani,Dinamo2010,Elbasani,Meshtria Sportive Durres,Teuta,Flamurtari,Fortius.
Atmosfera ishte shume sportive dhe pati konkurrence midis atleteve.

Ekipi fitues per meshkuj u shpall Vllaznia me 197 pike duke u ndjekur nga Tirana me 121 pike.
Ndersa per femra ekipi fitues u shpall Skenderbeu me 127.5 pike ndjekur nga Tirana me 97.5 pike.

Rezultatet e garave mund ti gjeni duke klikuar KETU

Fotot nga aktiviteti mund ti gjeni duke klikuar KETU