SPAR European Cross Country Championships 2018 Tilburg – Netherlands

Ne daten 9 dhjetor 2018 u zhvillua Kampionati Europian i Krosit “Spar European Cross Country Championships” ne Tilburg te Hollandes.
Ne kete eveniment sipas vendimit te komitetit drejtues u derguan atletet Ilir Këllëzi dhe David Nikolli,si dhe Juxhin Çili si trajner,dhe Igli Binjaku si perfaqesues i ekipit.
Ne kete kampionat moren pjese 89 atlet ne total.
Kushtet atmosferike ishin shume te veshtira dhe jo te favorshme per atletet,ere dhe temperaturat e ulta ku nuk mungoi shiu dhe terreni ishte i lagur dhe i rreshkitshem.
Atletet tane mbyllen garen me nje kohe te kenaqshme por shume larg nga vendet e para ne renditje.

Disa foto te ketij eventi mund ti shikoni duke klikuar KETU

Rezultatet mund ti shikoni duke klikuar KETU