World U20 Championships Bydgoszcz,Poloni 19-24 Korrik 2016

Nga data 19-24 Korrik 2016 ne Bydgoszcz te Polonise u zhvillua kampionati boteror i te rinjve i atletikes. Ne kete aktivitet mori pjese dhe Shqiperia me atleten Iveta Urshini ne disiplinen e 100 metra per femra.Ne diten e dyte te aktivitetit me date 20 Korrik,  atletja zhvilloi garen duke  u nisur ne korsine e dyte ne Baterine e pare. Ne kete gare Iveta Urshini permirsoi rekordin e saj nga 12″79  ne 12″64 po pa mundur per t’u kualifikuar ne gjysem finalet e ketij eventi.

 

Ketu do te gjeni rezultatin.

Per te pare disa foto nga aktiviteti klikoni ketu.